Сьогодні, 23 серпня, всі громадяни України відзначають День державного прапора. Наступного дня зустрічають ще одне державне свято — День незалежності 2022 України.

Свято державного прапора було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

Символічне значення кольорів державного прапора

Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора, синя його смуга символізує ясне небо, а жовта — золоті пшеничні ниви.

Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Дехто ж стверджує, що насправді барви нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи — воду і вогонь. Водночас, з релігійного погляду, жовтий (золотий) колір — уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій — усе земне.

Історія прапора

Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком — днем заснування Львова. Герб цього міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі.

Золотий і синій кольори з XIV ст. офіційно використовувалися в гербі Руського королівства. Також ці барви є і на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів.

Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки.

Примітно, що досі точаться дискусії довкола того, яким чином розташовувалися кольори на прапорі УНР: блакитний вгорі та жовтий унизу, чи навпаки — із жовтим угорі. Науковці сходяться на тому, що не існує документів, якими в УНР затверджувався б саме «жовто-блакитний» порядок смуг. Тому цілком можливо, що використовувалися обидва варіанти стяга.

Правильна назва Державного прапора України — синьо-жовтий. Його кольори розташовані в такому порядку: вгорі — синій, унизу — жовтий.

Нагадаємо, минулого року в столиці підняли в небо державний стяг України рекордного розміру.

https://varta1.com.ua/news/sogodni-v-ukrayini-vidznachaietsya-derzhavne-svyato---den-prapora-istoriya_352084.html

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Зачаровані краєвиди О. Безвербного

Тобі, Біла Церкво, заквітчане місто, я серце своє віддаю.

Мій час - моя вода