Цікаві факти про Новий рік



1.      Судячи з досліджень істориків, традиція проводжати старий рік і відзначати прихід нового зародилася ще в Месопотамії близько 4000 років тому.

2.      Всі знають приказку про те, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Але є один маловідомий факт — ця приказка, як і традиція дарувати подарунки, зародилася ще в Стародавньому Римі.

3.      Гірлянда для прикраси новорічної ялинки була вперше використана в 1895 році в США. Їй прикрасили дерево, встановлене перед Білим Домом (цікаві факти про США).

4.      До 1492 року Новий Рік на Русі наступав у березні.

5.      Довгий час після цього він відзначався 1 вересня, але за наказом Петра I святкування Нового Року було офіційно призначено на 1 січня.

6.      В СРСР з 1918 по 1935 рік прикрашати на Новий Рік ялинку було заборонено, так як радянська влада тієї епохи активно боролися під усіма проявами релігії, а традиція наряджати ялинку нерозривно пов’язана з Різдвом.

7.      Прообразом червоної п’ятикутної зірки на вершині новорічної ялинки послужила Віфлеємська зірка. Придумав це Сталін, ще в 1935 році.

8.      1 січня офіційно є вихідним днем в Україні.

9.      До середини VIII століття Новий Рік на території сучасної Франції святкували 25 грудня.10.  Першою людиною в історії, що призначив святкування Нового Року на 1 січня, був Гай Юлій Цезар.

11.  У середньовічній Європі ялинку зазвичай не ставили на підлогу, а догори дригом кріпили до стелі, і в такому вигляді наряджали. Просто так, заради забави (цікаві факти про Середньовіччя).

12.  Народ ескімосів традиційно відзначає настання Нового року, коли випадає перший сніг.

13.  У Греції існує традиція, згідно з якою голова сім’ї у новорічну ніч повинен розбити стиглий гранат про стіну будинку зовні. Чим далі розлетяться зерна, тим більше в новому році у сім’ї буде щастя.

14.  Колись новорічні ялинки прикрашали яблуками. Але одного разу з-за їх неврожаю прикрашати дерева було нічим. Саме тоді завдяки заповзятливим і винахідливим склодувам і з’явилися перші ялинкові іграшки, зроблені, як нескладно здогадатися, у вигляді яблук.

15.  По-своєму відзначають Новий Рік і кубинці. 31 грудня вони наповнюють водою всю наявну в будинку посуд, і після півночі всю цю воду вихлюпують, як би змиваючи тим самим старі гріхи.

16.  Італійці, особливо жителі провінційних міст, неухильно дотримуються старої традиції — викидати в новорічну ніч всякий непотріб прямо з вікон.

17.  Раніше в ялинку на Новий рік наряджали строго на вулиці. Пізніше святкове дерево стали встановлювати будинку.

18.  Імператор Микола I першим наказав прикрашати новорічні ялинки в публічних місцях.

19.  Знаменитий вірш «У лісі народилася ялинка» було написано в 1903 році.

20.  Жителі Мікронезії 1 січня придумують собі нові сімейні імена, і пошепки повідомляють їх самим близьким людям. Вони вірять, що той, хто знає справжнє ім’я, може нашкодити, а тому на всяк випадок змінюють імена кожен рік.

21.  У різних країнах на Новий Рік печуть саму різноманітну випічку, але найпопулярнішою спецією для неї незмінно є імбир.

22.  Фільм «Іронія долі, або з легким паром» на телеканалах показують 31 грудня ось вже близько сорока років.

23.  В Тибеті на Новий Рік існує традиція пекти пиріжки і роздавати їх усім перехожим. Чим більше роздаси, тим краще буде для тебе новий рік.

24.  У Бразилії на Новий Рік завжди варять традиційний суп з сочевицею, яка в цій країні символізує благополуччя і сите життя.

25.  Найбільша в світі штучна новорічна ялинка висотою 77 метрів була встановлена в бразильській столиці Ріо-де-Жанейро.

26.  У В’єтнамі існує традиція випускати на Новий Рік живого коропа в найближчий ставок. Але В’єтнамський новий рік, який називається Тет, наголошується в лютому.

27.  В буддійських країнах, таких, як Таїланд, М’янма, Камбоджа і Лаос, відзначають Сонгкран, Новий рік за буддійським календарем. Святкування проводиться в квітні.

28.  Ефіопія досі живе не за Григоріанським календарем, а за Юліанським, а Новий рік у цій країні відзначають 11 вересня.

29.  Перша в світі новорічна листівка була надрукована в 1843 році в Лондоні (цікаві факти про Лондон).

30.  Дід Мороз залишає подарунки під ялинкою. У США Санта-Клаус кладе їх в спеціальні панчохи, залишені біля каміна або новорічної ялинки, а в Німеччині — на підвіконня.

31.  В давні часи було прийнято робити подарунки (підношення) Діду Морозу, а не чекати подарунків від нього.

32.  У Болгарії на Новий Рік заведено дарувати одне одному кизилові палички.

 

https://tsikavi-fakty.com.ua/tsikavi-fakty-pro-novyj-rik/#:~:text=1%20січня%20офіційно%20є%20вихідним,січня%2C%20був%20Гай%20Юлій%20Цезар. FACEBOOK

 

 

Начало формы

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Зачаровані краєвиди О. Безвербного

Тобі, Біла Церкво, заквітчане місто, я серце своє віддаю.

Білоцерківці в закордонних локальних війнах